Optimalizace pro vyhledávače v Praze

Marketingové agentury v našem hlavním městě

Většina mladých lidí, které poslední rok potkávám, chce být/studuje/je v online marketingu. Chápu přesně proč. Zní to jako něco, kde vlastně nemusíte nic umět a představa, že si pořídíte MacBook Pro a sednete si do trendy kavárny, kde budete celý den popíjet kávu a moudře rozmlouvat s ostatními mladými lidmi, zatímco vám bude vyzvánět telefon s novými klienty na druhém konci, ta představa je prostě lákavá. Ale běda. Takhle snadné to opravdu bylo, ale ta doba je dávno pryč. Dnes je to etablované odvětví, kde stejně jako jinde platí Paretův princip. 80 procent všech online marketerů jsou lidé, kteří nemají ponětí, co dělají.

V SEO je to pochopitelně to samé. V ČR je relativně dost agentur a konzultantů. Kolik přesně, to nevím a pokud jste podle titulku očekávali, že je spočítám, tak vás zklamu, protože něčím takovým nebudu ztrácet čas. Ale zadejte si to do Googlu a uvidíte, že jich je více než dost. Najmout si u nás odborníka na reklamu opravdu není problém. Vzhledem k tomu, kolik je v ČR měst (nápověda – jedno), je jich hodně. To samé platí pro freelancery a konzultanty. A kolik z nich si myslíte, že vydělává?

všeuměl
všeuměl

Nechci nijak tvrdit, že jsou tu všichni neschopní. To by byl nesmysl. Spíše si myslím, že většině chybí drive, nemají dravost. Nemyslím dravost ve smyslu nesmyslů typu “buy or die” nebo že by nechtěli získat klienta. Mám na mysli dravost ve smyslu jít dál než ostatní a být tvrdý předevší na sebe. Místo jít v pátek na pivo s kumpány si koupit nový kurz a posunout se dál. Naprostá většina marketerů je líná. Příšerně líná. Takže pokud jste pracovitý, máte velkou šanci naprostou většinu předběhnout.

Další věcí je, že většina lidí se snaží dělat všechno. Zadáte do vyhledávače SEO optimalizace pro vyhledávače a vyjede vám mraky lidí, kteří o sobě tvrdí, že jsou experty na SEO, PPC, copywriting, Facebook a vyšívání saténových potahů na psí boudu. OK, to  je nesmysl, ale smysl asi chápete. Najal byste si osobu, která dnes prodává nejlepší SEO optimalizaci v Evropě a zítra bude prodávat nejlepší copywriting v ČR?

404 Not Found

404 Not Found


nginx