O obchodu se snubními prsteny

Chceme-li prodávat umělecké předměty, nebo prostě jen šperky, potřebujeme specifický marketing. Svatba je vhodnou příležitostí. Z marketingového hlediska ideální šance – ve hře jsou totiž emoce. Spousta emocí. A jak víme, emoce prodávají.

Spousta z vás jistě ví, že v Egyptě byly snubní prsteny známy jako nejintimnější šperky, které nosíme. V průběhu let byly prstýnky používány jako osobní talismany, v obchodních transakcích, jako symboly statutu a samozřejmě slibují vaši lásku druhému. Ale ten opravdový příběh svatebního prstenu nemá jednu jasně definovanou cestu, ale podléhá změnám s každým jednotlivým náboženstvím a názorem země na manželství. A tak zatímco některé snubní prsteny přísně označovaly právní smlouvu manželství, jiné byly jasně vytvořeny ve jménu pravé lásky a postrádaly ono právní hledisko (romantika jde holt někdy stranou). Zároveň není bez zajímavosti, že Bible se k snubním prstenům v podstatě nevyjadřuje a z hlediska křesťanství zde tak jednoznačnou podporu nenajdeme a panuje obecná shoda či názor, že pravděpodobný původ je někde v Římě. Ve skutečnosti je ale snubní prsten jedním z největších marketingových nechci říci podvodů, ale spíše triků, v historii. Ve třicátých letech 20. století to bylo na světe, nebo alespoň v USA tak, že  méně než 10 procent párů uzavřelo smlouvu diamanty – dnes je to asi 80 procent a to po celém světě. Proč? Skvělá otázka. Začalo to ještě v průběhu druhé světové války, kdy se holandská těžební společnost nazývaná De Beers rozhodla (nebo alespoň učinila kroky – kdo ví) zvýšit prodeje svých diamantů tím, že vytvoří zvyk. Ano, podobně jako Svatý Valentýn. Není rovněž bez zajímavosti si uvědomit, že zatímco tehdy přicházelo v úvahu jen zlato a diamanty, dnes se prosazují mnohem levnější materiály. Například ocel, titan, nebo dokonce plasty. Pěkným příkladem je popularita prstýnků z oceli, které zdá se postupně získávají více a více prostoru na úkor materiálů klasických, jakou jsou snubní prstýnky z bílého zlata.

Z marketingového hlediska není bez zajímavosti, že někteří online prodejci postují fotografie nedávno zakoupených snubních prstenů na Facebook a další sociální sítě tak, aby on-line následovníci a potenciální zákazníci v reálném čase viděli, co je právě ve světě populární a inspirovali se. Dalším marketingovým nápadem je využívat webové stránky firem pro prezentaci profesionálních fotografií zásnubních prstenů, aby si zákazníci mohli on-line vybrat předtím, než reálně navštíví kamenný obchod a prohlédnou si šperk naživo.

404 Not Found

404 Not Found


nginx